Platformy ASP.NET Core MVC Podstawy

Często zdarza się, że właściciele firm chcą poszerzyć swoją działalność o stronę internetową. Istnieje wiele darmowych możliwości dla takich działań. Jednak warto znać lepsze rozwiązania, które dają większe możliwości, funkcjonalności i bardziej czytelne URL. Poznaj platformę dedykowaną do takich działań, która pozwoli tobie na stworzenie unikatowej strony pod własne potrzeby.


Tworzenie aplikacji internetowych i interfejsów API przy użyciu wzorca projektowego Model-View-Controller jest możliwe dzięki ASP. NET Core MVC. Przyjrzyjmy się w skrótowy sposób na czym polega taka platforma, jakie ma funkcjonalności i co można zrobić za jej pomocą.
Wzorzec MVC jest bardzo prostym rozwiązaniem dla aplikacji. Głównymi składnikami Model View Controller są: modele, widoki i kontrolery. Trzy bardzo proste do wizualizacji składniki MVC pozwalają rozdzielić dany problem na trzy poziomy.


Gdy użytkownik wysyła zapytanie do zewnętrznej jednostki centralnej, to przejmuje je kontroler. Łatwo jest się domyślić, że odpowiada on za zapytania od użytkowników oraz wykonywanie danej akcji użytkownika. Użytkownik, który zgłasza zapytanie, otrzymuje wybrany przez kontroler widok do wyświetlania oraz związane z nim dane.
Warto dodać, że wszystkie trzy składniki MVC są odseparowane. To znaczy model nie zależy od widoku ani kontrolera. Oznacza to, że model może działać nawet jeśli nie ma swojego odpowiednika wizualnego.
ASP. NET Core MVC jest na licencji open source i pozwala na tworzenie dynamicznych witryn internetowych. To najnowszy standard dla internetu, który pozwala na obsługę TDD oraz zapewnia kontrolę nad znacznikami.


Jego podstawą jest routing, który mapuje adresy URL, tworzy aplikacje. Dzięki temu adresy URL są przyjazne i czytelne, a maszyna potrafi je zrozumieć i odczytać.
Potrzeb właścicieli firm jest naprawdę wiele. Dlatego omawiana platforma jest dobrym rozwiązaniem. Umożliwia ona tworzenie unikatowych stron internetowych z zachowaniem cyberbezpieczeństwa. Możliwość dopasowania do siebie opcji poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów jest dodatkowym plusem ASP. NET Core MVC.


Źródło: https://docs.microsoft.