5 najbardziej zaawansowanych technologicznie miast na świecie

1. Tokio, Japonia

Tokio jest najbardziej zaawansowanym technologicznie miastem na świecie. Tokio jest obdarzone populacją o dużej wiedzy technicznej i dużą liczbą osób pracujących w technologii. Ponadto, w porównaniu z innymi miejscami na świecie, posiada światowej klasy infrastrukturę.

Mieszkańcy Tokio używają najnowszych samochodów, nowoczesnych domów/mieszkań, najlepszych dróg, szybkiego internetu, usług e-administracji, zaawansowanych gadżetów wśród prawie całej populacji i wiele więcej. W http://zwiedz.pl przeczytasz więcej Tokio, podróży do Japonii i innych atrakcjach.

2. Dolina Krzemowa, USA

Dolina Krzemowa nie wymaga przedstawienia dla żadnego pracownika związanego z IT na całym świecie. Jest to siedziba wielu dużych firm i korporacji w USA. Objęły one prawie wszystkie obszary technologii w USA i na całym świecie. Większość firm informatycznych i związanych z IT w Dolinie Krzemowej oferuje wysokie wynagrodzenia w porównaniu do innych miast USA. Google, Apple, Facebook, eBay, Intel, HP, Sun Microsystems, AOL, Mozilla, Symantec i wiele innych popularnych firm IT w USA ma biura w Dolinie Krzemowej.

3. Singapur

Singapur jest najpopularniejszą destynacją dla nowoczesnych technologii na kontynencie azjatyckim. Singapur jest najbardziej zaawansowanym technologicznie miastem w Azji. Istnieje wiele firm, które mają swoje centra badawcze w Singapurze, takie jak Microsoft, IBM, HP, Fuji, Temasek Holdings, Google i inne. Singapur jest również znany z wieżowców i apartamentów. Miasto posiada wiele nowoczesnych, wspaniałych obiektów architektonicznych, takich jak Marina Bay Sands, Underwater World i inne.

Singapur zapewnia swoim mieszkańcom bezpłatny, szybki Internet. Większość sklepów akceptuje karty kredytowe i debetowe oraz płatności mobilne. Singapur wykorzystuje technologię opłat drogowych, która identyfikuje ile czasu korzystałeś z drogi i na tej podstawie pobiera opłatę.

4. Seul, Korea Południowa

Seul jest zaawansowaną technologicznie stolicą Korei Południowej. Stolica kraju jest znana na całym świecie z zaawansowanego technologicznie stylu życia. Seul jest siedzibą tak wielu globalnych firm, takich jak Samsung, LG, Hyundai i wiele innych.

Seul stanowi tylko 0,6 % powierzchni Korei Południowej, ale wytwarza 21% PKB kraju. Seul jest kolejnym miastem w Azji, gdzie wszędzie znajdują się wieżowce i drapacze chmur z najnowszą technologią. Większość mieszkańców miasta pracuje w przemyśle high-tech.

5. Taipei, Tajwan

Tajpej jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie miast na świecie. Jest to popularna destynacja technologiczna w Azji. W ostatnich latach wzrosła liczba drapaczy chmur. Mają lepszą infrastrukturę miejską w porównaniu z innymi światowymi miastami. Mają dobrze wyszkolonych pracowników i wykwalifikowaną siłę roboczą.
Taipei oferuje jedną z najszybszych prędkości internetowych dla swoich obywateli. Oferują najlepszą edukację, niesamowite udogodnienia w zakresie opieki zdrowotnej, doskonałą infrastrukturę, tech savvy obywateli, usługi e-administracji i wiele więcej.