Co warto wiedzieć o grze BlockStarPlanet?

Na początek należy się zarejestrować, podając swój nick oraz hasło (nie może to być imię i nazwisko). Mając konto bez VIPA (zaznaczone na niebiesko) przysługuje nam kręcenie kołem 2 razy. W tej grze zdobywa się kolejne poziomy (najlepsi gracze mają ponad setny poziom). Mając konto bez VIPA nie możemy oddawać w zakładce WIĘCEJ – Tworzenie kryształu księżyca, słońca i kryształu.

Jak przechodzimy „Parkour” to dostajemy mniejszą wartość skilli (zaznaczone na niebiesko; przydatne do szybszego zdobywania kolejnego poziomu) oraz mniej pieniędzy. Za pieniądze lub fioletowe kryształy możemy kupować na przykład przedmioty dolne, klocki czy bronie. Jeśli jesteśmy osobą niepełnoletnią, to jeżeli chcemy pisać na chacie, musimy wówczas podać maila, natomiast kiedy mamy powyżej 18 lat to wtedy akceptujemy regulamin. Bez VIPA nie możemy też przyjmować dużo osób do przyjaciół. Bez VIPA możemy wysyłać uśmiech co godzinę. Możemy natomiast wykupić pakiet VIP. Możemy to zrobić na takie okresy czasu: 1 tydzień, 1 miesiąc, 3 miesiące, 1 rok czasu. Mając na przykład Star VIPA możemy przesyłać uśmiech co 2 minuty czasu. W tym przypadku kiedy przechodzimy dany „Parkour”, dostajemy wówczas więcej skilli oraz pieniędzy. Mając VIPA mamy możliwość korzystania z większego wyboru ekskluzywnych przedmiotów, które niedostępne są dla standardowego konta – na przykład D.I.S.C., helikopter, napój gazowany, garnek z fasolą czy efekt kropek.

Możemy też sami budować nasz świat w zakładce BUDUJ – Nowy świat. Ktoś inny później może z tego świata korzystać i go polubić. Na chwilę obecną co jakiś czas zmieniają się sezony (na przykład w marcu wszedł Sezon 2; można powiedzieć, że jest to plansza, w której panuje klimat wschodnio-azjatycki, na przykład japoński bądź chiński). Należy też powiedzieć, że zdobywanie uśmiechów także zwiększa skille i przybliża nas do kolejnego poziomu.

Należy się zachowywać kulturalnie i nie przeklinać. Trzeba też uważać, aby nie ukradziono nam konta (absolutnie nie podajemy hasła nikomu) – w przypadku wykradzenia nam konta możemy je odzyskać poprzez złożenie reklamacji.