Aktualizacja Instagrama luty 2018 – nowe limity o których powinieneś wiedzieć

Jakie są Twoje limity na Instagramie?

Instagram to jedna z ulubionych stron wielu ludzi, która pozwala prowadzić swojego photo-bloga w sposób bardzo łatwy w obsłudze. Dla firm jest niezbędnym narzędziem do poszerzania grona swoich klientów i do ogólnego promowania swoich produktów/usług.

Często używana metoda like for like i follow for follow staje się coraz bardziej zwalczana przez Instagram, który zacieśnia swoje algorytmy, wykluczając ze społeczności Instagrama spamerów i boty. Niestety przez to również realne konta są narażone na bana.

Jak określić swoje limity i jak tworzyć ruch tak, by nadal poszerzać grono swoich obserwatorów?

Zacznijmy od tego, że nie ma jednakowej odpowiedzi, ponieważ Instagram stosuje algorytm, wyliczający na ile „zaufanym” kontem jesteś. Im więcej Instagram sobie ciebie ceni tym na więcej możesz sobie pozwolić. Zaufanie buduje się wiekiem twojego Instagrama, liczbą opublikowanych postów oraz obserwujących, ogólnym zaangażowaniem ( ale stałym. Dla instagrama podejrzany jest nagły ruch osoby, która serduszkując np. 10 zdjęc jednego dnia, nagle zacznie serduszkować 100), aktywnością poprzez np. używanie instastory.

Limit follow/unfollow

Dla nowych Instagramów (tych poniżej 3-5 miesięcy) wskazane jest nie więcej niż 300 – 350 dziennie. Po woli powiększając tą liczbę dojdziemy do 800 na dzień – największej bezpiecznej liczby. Nie twierdzę, że nie jest możliwe zaobserwowanie więcej niż 800 kont, jednak to w dużym stopniu narazi cię na chwilowe zablokowanie tej czynności. Ważne jest też rozprowadzenie tej czynności w czasie. Instagram o wiele bardziej woli użytkowników, którzy ruch mają jednostajny (np. jeden follow co 5-10 min).

Limit like – serduszek.

Jest wiele różnych teorii na ten temat, więc wezmę pod uwagę swoje doświadczenie. 300 na godzinę i nie więcej niż 1200 na dzień jest bezpieczną ilością, jednak na tej samej zasadzie, jaką opisałem wcześniej z follow/unfollow. Im bardziej zaufanym kontem jesteś – tym bardziej możesz ponaginać te liczby. Instagram również delikatnie zasygnalizuje ci pierwsze przekroczenie liczby serduszek- jak będziesz chciał dać komuś serduszko, ono zniknie, i tak przez jakąś godzinę. Pierwszy ban jest zazwyczaj nie dłuży niż godzinny, a z każdym kolejnym ten okres się zwiększa ( najpierw do 24h, potem 48h, potem 72h itd). Z każdym banem Instagram również bierze cię na kilka dni pod celownik, gdzie kolejnego bana da ci za o wiele niższą liczbę serduszek (np nawet 100 dziennie). Kolejnym limitem jest 1 serduszko na 25 sekund. Najbezpieczniejszą formą przestrzegania tego będzie zasada serduszko- komentarz – serduszko.

Limit komentowania

Około 400-500 na dzień, ale co ważniejsze zawierające więcej niż cztery słowa oraz nie powtarzające się (np jeżeli skomentujesz 10 razy „Super widok!” lub zwykłą emotkę jesteś kilka razy bardziej narażony na bana.